Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Witamy we wsi Warmińskich  Straszydeł!

Nasza wieś, Węgój, jest nieodgadniona i pełna tajemnic, żyją tu wyjątkowi mieszkańcy, dlatego zagościły u nas bajkowe postacie z legend i baśni warmińskich: Kłobuk, Gierach, Smętek, Topich, Czarownica, Babojędza, Wiła, Diabeł, Zmory, Ałna, Kałutki.  Są one niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju, poprzez grę bawią, uczą i integrują.

 Szalona przygoda, wyśmienita zabawa - oto, co czeka na was na terenie, gdzie codziennością jest widok pięknych lasów, pól i łąk. Tu możesz zobaczyć, jak się karmi kury, doi krowę, możesz poczuć zapach ściętej trawy i popróbować wiejskiego jadła.

To właśnie tu Warmińskie Straszydła czekają na śmiałków, którzy przyjadą odnaleźć skarb  Kłobuka i Smętka. Tu wszystko jest możliwe!

Wieś Warmińskich Straszydeł  jest idealnym miejscem dla spragnionych przygód, miejscem gdzie można spotkać  postacie z legend warmińskich, poznać obyczaje ludowe, skorzystać ze ścieżki rowerowej, wypocząć na pięknie zagospodarowanej plaży nad jeziorem, posmakować prawdziwego wiejskiego jadła, posłuchać warmińskich opowieści, zobaczyć występ zespołu regionalnego w oryginalnych strojach ludowych, uczestniczyć w lekcji regionalnej oraz pokazie ogni na łonie natury.

Do wsi tematycznej Warmińskich Straszydeł zapraszamy o każdej porze roku. Straszymy...to znaczy... przyjmujemy grupy zorganizowane oraz gości indywidualnych ( po wcześniejszym uzgodnieniu ).

Prosimy o zapoznanie się z naszą Ofertą (menu górne).

Straszydła?

R U S A Ł K A

"...wierzono, że te nadprzyrodzone istoty powstały z dusz zmarłych zaręczonych dziewcząt..."

 

B A B O J Ę D Z A

"...to duch łagodny czy wręcz pożyteczny wychowawczo. Straszono nim dzieci, aby nie wychodziły w zboże rwać kwiatów."

 

K Ł O B U K

"Czasem figluje, czasem pomaga,
lecz nigdy nie wie, co to powaga."

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?